Rehabilitacja
Fizjoterapia Katowice

Nasz fizjoterapeuta jest specjalistą z zakresu:
terapii manualnej, kinezyterapii, fizykoterapii, masażu leczniczego

 

Zabiegi wykonujemy w specjalistycznym gabinecie,
przystosowanym do zabiegów fizjoterapii, rehabilitacji.
Naszym priorytetem jest, aby wizyta była przyjemna,
a zabiegi fizjoterapii i rehabilitacji skuteczne.

 

Czym jest rehabilitacja?

Słowo rehabilitacja dosłownie oznacza „przywracanie sprawności”.  Najczęściej więc definiowana jest jako postępowanie, które ma na celu przywrócić osobom niepełnosprawnym fizycznie i psychicznie sprawność do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Chodzi o to, by pacjent ten mógł odzyskać jak największą niezależność. Współcześnie należy jednak rozszerzyć zakres rehabilitacji również o osoby, które nie mają wad wrodzonych, a utraciły sprawność w wyniku urazu, operacji, choroby lub gdy funkcjonowanie organizmu pogorszyło się wraz z wiekiem.

 

Rodzaje rehabilitacji

Rehabilitacja to proces. Leczenie przebiega różnorodnie w zależności od stanu pacjenta oraz rodzaju utraty sprawności. Stosowane metody często są dobierane indywidualnie. Zabiegi z zakresu rehabilitacji wykonuje się w warunkach szpitalnych, ambulatoryjnych, w oddziałach dziennych i w uzdrowiskach. Rehabilitacja w Katowicach i w pozostałych dużych miastach realizowana jest zarówno w ramach publicznej służby zdrowia, jak i w placówkach prywatnych. W zależności od zadań, jakie konieczne są do przedsięwzięcia w celu przywrócenia pacjentowi sprawności, wyróżnić można:

  • rehabilitację medyczną (leczniczą),
  • rehabilitację społeczną,
  • rehabilitację zawodową.
 

W naszym gabinecie fizjoterapeuta pomoże Ci wykonując fizykoterapię, pracę manualną, kinezyterapię i masaż leczniczy.

 

Techniki manualne, z jakich korzysta fizjoterapeuta Paweł Pludra, to metody powięziowe (m.in. FDM), masaż tkanek głębokich, poizometryczna relaksacja, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, Indiba Active, fala uderzeniowa, suche igłowanie i trening medyczny.

 

Rehabilitacja a fizjoterapia

Celem rehabilitacji medycznej jest przywrócenie zdrowia, co często tożsame jest ze zniwelowaniem wpływu, jaki na funkcjonowanie ciała miała choroba lub uraz. Bardzo często możliwe jest to dzięki wykorzystaniu różnorodnych form aktywności fizycznej, ale i psychicznej. Najpopularniejsze z nich to fizjoterapia, psychoterapia, terapia zajęciowa i zaopatrzenie ortopedyczne.

Widać wyraźnie, że rehabilitacja to pojęcie szersze niż fizjoterapia, gdyż nie skupia się tylko na aspektach fizycznych, ale mieści w sobie też działania psychologiczne. Jeśli jednak problemem jest tylko narząd ruchu, wówczas wystarczy udać się do fizjoterapeuty.

Dla kogo fizjoterapia?

Fizjoterapia to leczenie, które w dużej mierze polega na działaniu na organizm człowieka lub jego części za pomocą różnych postaci energii. To nie tylko ćwiczenia i praca manualna. Często wykorzystuje się w terapii energię mechaniczną, cieplną, świetlną, a także wytwarzaną za pomocą specjalnych urządzeń i akcesoriów do stymulacji.

Jednym z najważniejszych elementów rehabilitacji medycznej jest właśnie fizjoterapia. To dzięki niej można leczyć poprzez ruch (kinezyterapia) i masaże lecznicze. Coraz częściej wybierane są również różnorodne techniki i metody przywracania sprawności z zakresu fizykoterapii.

Najpopularniejsze to:

  • termoterapia (wysokie lub niskie temperatury),
  • elektroterapia (prądy TENS, Traberta, interferencyjne),
  • światłolecznictwo,
  • magnetoterapia i magnetostymulacja,
  • leczenie dźwiękiem.

 

Fizjoterapia w Katowicach w placówce dr Ewy Klimek

Osoby z Górnego Śląska, które uskarżają się na bóle kręgosłupa, barku, kolan, bioder, ale i rwę kulszową, dyskopatię, czy wady postawy, mogą po pomoc zgłosić się do specjalisty przyjmującego w placówce dr Ewy Klimek. Wszelkie stany pourazowe i pooperacyjne oraz zaburzenia neurologiczne warto skonsultować z naszym specjalistą – fizjoterapeutą Pawłem Pludrą.

W swojej pracy wykorzystuje fizykoterapię, pracę manualną, kinezyterapię i masaż leczniczy. Techniki manualne, z jakich korzysta fizjoterapeuta Paweł Pludra, to metody powięziowe (m.in. FDM), masaż tkanek głębokich, poizometryczna relaksacja, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, Indiba Active, fala uderzeniowa, suche igłowanie i trening medyczny.

Rehabilitacja jest sposobem na przywrócenie sprawności. Ważną składową leczenia jest fizjoterapia. Dzięki wykorzystywanym w niej metodom można pozbyć się bólu i innych ograniczeń, by powrócić do samodzielnego i satysfakcjonującego życia społecznego.

Jeśli szukasz fizjoterapeuty, rehabilitanta w Katowicach, który swoich Pacjentów traktuje indywidualnie oraz ma duże doświadczenie w pracy, zapisz na wizytę do naszego gabinetu w Katowicach Brynowie.

Skontaktuj się z gabinetem, umów się na wizytę, daj sobie szansę na zdrowie bez bólu i ograniczeń.